funiryu's TIMETABLE FUJI ROCK FESTIVAL 19 26-Fri 27-Sat 28-Sun

TIME

10 :00
11 :00
12 :00
13 :00
14 :00
15 :00
16 :00
17 :00
18 :00
19 :00
20 :00
21 :00
22 :00
23 :00
24 :00
1 :00
2 :00
3 :00
4 :00
5 :00

PYRAMID GARDEN

LOVE FOR NIPPON STAGE 谷本賢一郎 渡辺俊美 青谷明日香
10:30

クロワッサンサーカス
11:40

DJ/TAN IKEDA
12:00

DJ/KOTARO
18:00

杉山清貴
22:30

MOROHA
24:15

ヨガワークショップ
9:00

CRYSTAL PALACE

PETER BARAKAN
22:30

MATADOR! SOUL SOUNDS
23:45

CUMBIA KID meets CHONTA DJ
24:30

勝手にしやがれ
25:30

EL HIJO DE LA CUMBIA a.k.a EGO.360
26:15

ZOO
27:15

RADICAL MUSIC NETWORK
28:00

PALACE ARENA

CIRCUS ABYSSINIA
24:30

CIRCUS ABYSSINIA
25:30

CIRCUS ABYSSINIA
26:30

ROOKIE

KOTORI
23:00

E.scene
24:00

HOPI
25:00

paranoid void
26:00

mildrage
27:00

GANBAN SQUARE

THE ALEX
23:15

菊地成孔 (DJ) feat. FINAL SPANK HAPPY
24:50

Licaxxx
26:30

James Baseley
27:30

BLUE GALAXY

JIM WEST
14:00

PETER BARAKAN
15:00

Fujirockers bar
15:30

Eastern Standard Sounds presents, Cheong Dahl, Smiley Song and Moho
17:00

Gaz Rockin Blues
18:30

JIM WEST
19:00

サラーム海上
20:30

JIM WEST
22:00

サラーム海上
23:30

JIM WEST
25:00

苗場食堂

武藤昭平 with ウエノコウジ
18:30

苗場音楽突撃隊
19:00

ニガミ17才
20:20

中川敬
21:30

グッドラックヘイワ
22:40

Hei Tanaka
23:50

NAGAN SERVER
25:00

RED

突然少年
11:30

SHAME
12:40

SABRINA CLAUDIO
14:00

ORIGINAL LOVE
15:50

TORO Y MOI
17:50

MITSKI
20:00

BIGYUKI
23:30

YAEJI
24:15

KAYTRANADA
25:30

KID FRESINO
27:00

NICOLA CRUZ
27:45

GREEN

RED HOT CHILLI PIPERS
11:00

ANNE-MARIE
12:50

ROUTE 17 Rock'n'Roll ORCHESTRA
14:45

JANELLE MONAE
16:50

ELLEGARDEN
18:50

THE CHEMICAL BROTHERS
21:00

WHITE

LUCKY TAPES
11:40

七尾旅人
13:10

KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD
14:50

GARY CLARK JR.
16:30

スガ シカオ
18:10

TYCHO
20:00

THOM YORKE TOMORROW’S MODERN BOXES
22:00

AVALON

Upendra and friends plus Mr. Sunil
12:20

津田大介・元山仁士郎
14:00

KACHIMBA feat.RITTO,仲宗根創
14:30

VenueVincent
15:45

キウイとパパイヤ、マンゴーズ
17:20

チャラン・ポ・ランタン
19:00

TAMTAM
20:30

CINEMA dub MONKS
22:00

木道亭

優河
13:20

角銅真実
14:50

Ropes
16:40

HEAVEN

中村佳穂
11:00

思い出野郎Aチーム
12:30

NST & THE SOUL SAUCE MEETS KIM YULHEE
14:00

OVERGROUND ACOUSTIC UNDERGROUND
15:40

SOUL FLOWER UNION
17:30

THE WATERBOYS
19:20

THE LUMINEERS
21:30

ORANGE CAFE

モミーFUNK!
11:00

ポセイドン・石川 / 南壽あさ子
12:30

森野山川BAND
13:40

白浜久プロジェクト / 小山卓治
15:30

CINNAMON
17:50

Cafe' de Paris

勝手にしやがれ
13:00

Ouzo Bazooka
14:30

BLOODEST SAXOPHONE feat. CRYSTAL THOMAS
16:00

BIG WILLIE'S BURLESQUE
17:30

53+84
23:00

Bryan Burton-Lewis
24:15

WRENCH
25:30

Jeff23
26:30

Stephane K
28:00

DAY DREAMING

Tomomi Ukumori
10:00

Stephane K
11:30

TADANOBU ASANO
13:00

社長(SOIL&“PIMP”SESSIONS)&DJ KAWASAKI
14:00